Genel

Terlikte Ne Tür Taban ve Neden Kullanılır

Ne Tür Taban Ve Neden?

Eğer hastane, sağlık ocağı veya muayenehane gibi yerlerde çalışan biriyseniz, Pufidy terlik modellerinin sizleri rahat ettireceğini zaten bilirsiniz. Belki de bu yüzden Pufidy terlik modelleri halk arasında “doktor terliği” ve “hemşire terliği” gibi isimlerle anılırlar. Doktorlar, hemşireler, sağlık ocağı çalışanları, cerrahlar, eczacılar ve diş hekimleri belki de bu yüzden terlik tercihlerini genellikle son derece rahat olan Pufidy terlik modellerinden yana kullanırlar.Ancak elbette Pufidy terlik modelleri de kendi içlerinde çeşitli sınıflara ayrılırlar. Peki terlik tercih ederken kendi kendinize soracağınız şu sorunun yanıtını nasıl vereceksiniz: hangi terlik tabanı ve neden? Ortopedik ve anatomik terlik modellerini sitesinde barındıran Pufidy.com sizler için yanıtladı.

Tahta Taban

Üretim teknolojilerinin gelişiyor olmasına karşın neden Pufidy terlik üretiminde hala tahta kullanıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Aslında ahşap ve tahta, mobilya üretiminden inşaat malzemesi üretimine kadar pek çok alanda kullanım alanı oldukça geniş olan bir malzeme. İlk olarak tahta doğal bir malzeme olduğu için sağlığa zararlı olması gibi bir durum yok. Tahta, insan teri ile temas ettiğinde bakteri üretmez. Üstelik uzun bir süreç olsa da tahta tabanlar da gün geçtikçe insan ayaklarının formunu alırlar. Bu yüzden tahta tabanlı terlikler özellikle Pufidy terlik rahatlığından vazgeçmeyen ve terliğinin mazlemesini önemseyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Sitemizden tahta taban Pufidy terlik modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Köpük Ve Poliüretan

Bazı Pufidy terlik modellerinde gövde malzemesi olarak yüksek kaliteli köpük ve poliüretan kullanılması sizleri yanıltmasın. Yüksek kaliteli köpük de diğer malzemeler gibi siz kullandıkça ayağınızın şeklini alır. Buna ek olarak kolayca silinebilen köpük tabanlı terlikler son derece hafif olduklarından ayaklarınızı rahatsız etmezler.

Ortopedik tabanlı Pufidy terlik modellerinin pek çoğunda malzeme olarak poliüretan kullanılır. Bu kaliteli malzeme, sağlığınızı rahatsız etmez ve son derece sağlıklıdır. Buna ek olarak Pufidy.com sitesinden de çeşitli modellerini bulabileceğiniz dolgu topuk terlik modellerinin pek çoğu son derece hafif ve kullanışlıdır. Dünyada da popüler bir terlik modeli olan crocs terlik modelleri de terliklerini üretirken yüksek kaliteli köpük kullanan firmalardan. Tüm bu malzemeler, Pufidy terlik modelleri üretilirken kullanılan malzemelerdir. Hafif, steril ve kullanışlı olmaları köpük ve poliüretan malzemelerin terlik üretiminde kullanılmasına yol açılmaktadır.

Mantar Taban Terlik Modelleri

Mantar tabanlı terlik modelleri, ortopedik ve anatomik terlik modelleri arasında en başarılı ve kullanışlı olan terlik modellerinden birisidir. Öncelikle mantar taban terlik modelleri kesinlikle ayaklarınızı terletmez. Buna ek olarak mantar tabanlı terlik, sizler kullandıkça ayak tabanlarınızın şeklini alarak ortopediklik katsayısını arttırır. Bu yüzden mantar tabanlı terlikler, anatomik, ortopedik ve rahatlık bakımından diğer terlik modellerinin bir adım ötesindedir. Ayrıca bazı terlik modelleri kaliteli köpük malzemeden üretiliyor olmasına karşın taban kısımları mantardan üretilmiş olabilir. Bu da terlik modellerini son derece kullanışlı ve rahat bir hale getiriyor.

Ortopedik Terlik Ne Demek?

Ortopedik terlik, terlik tabanının kullanıcıların ayak anatomisine uygun hale gelmesi anlamına gelmektedir. Bu durum, Pufidy terlik modelleri veya diğer terlik çeşitleri üretilirken ayak taban kısmının uygun üretilmesi anlamına geliyor. Ancak bazı terlik modellerinde de ayak tabanı malzemesi, kullanıldıkça, kullanan kişinin ayak tabanının şeklini alır. Bu tip terlik modelleri de “ortopedik terlik modelleri” arasında görülebilir. Taba malzemesi yüksek kaliteli köpük, ahşap veya poliüretan olan pek çok terlik modeli için “ortopedik terlik” modeli olarak sınıflandırılması uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir