Genel

Ayak Bakımı İçin Editörümüzden Tavsiyeler

Ayaklarınızı Düzenli Olarak Yıkayın

Ayak mantarı ve benzer viral cilt hastalıklarının en büyük nedenlerinden birisi, ayakların yeterince iyi bir şekilde dezenfekte edilmiyor oluşudur. Özellikle uzun zaman ayakta geçiriyorsanız, Sabo Terlik kullanarak ayaklarınızın hava almasını ve havalanmasını sağlarsınız. Böylece özellikle ayak parmaklarınız nefes alır ve böylelikle ısı ve nemin bakteri oluşumuna neden olan etkisi minimum seviyeye iner. Orta derecedeki bir ısıya sahip su ile ayaklarınızı antiseptik bir sabunlayarak yıkarsanız, ayaklarınızda bakteri oluşumunu büyük oranda düşürebilirsiniz. Eğer bir Pufidy Terlik kullanıyorsanız elbette daha şanslısınız. Çünkü Sabo Terlik, ıslak olan ayaklarınızın gözenekli ön kısmı sayesinde kısa zamanda kurumasını sağlayacaktır. Buna ek olarak Sabo Terliğin ahşap veya dolgu tabanı ayaklarınızın kaymamasını sağlayacaktır.

Ayaklarınızı Nemli Tutun
Ayaklarınızı yıkamak ile ayaklarınızı nemli tutmak arasında büyük fark vardır. Ayaklarınızı yıkamak, ayaklarınızı kısa bir süre için nemli tutar. Ancak ayak cildiniz için bir nemlendirici kullanırsanız, ayak cildinizin kurumasını engellersiniz. Ek olarak bir de rahat tabanlı bir Sabo Terlik kullanırsanız, terliğin ayağınızdan kaymasını engellersiniz. Ayaklarınızı nemlendirmek sadece cildiniz için değil aynı zamanda tırnaklarınız ve topuk kısmınız için de geçerlidir.

Rahat Bir Terlik / Ayakkabı Seçin
Rahat bir terlik seçmek, hastane, eczane, imalathane gibi uzun zaman ayakta kalmanızı gerektiren bir işiniz varsa son derece önemlidir. Çünkü ayağınızı rahatsız eden bir terlik veya ayakkabı sadece ayaklarınıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli sağlık problemlerine de neden olur. Damarların sıkışması ayaklarınızdaki kan dolaşımının yeterince iyi bir şekilde yapılamamasına neden olur. Bu da başta varis olmak üzere pek çok sağlık sorununa sebep olur. Üstelik ayaklarınızın rahat olup olmaması psikolojinizi sandığınızdan daha fazla etkiler. Eğer sadece eczane hastane, muayenehane gibi yerlerde değil, gün boyunca aynı rahatlığı yaşamak isterseniz o zaman Pufidy Terlik Modelleri’ni rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Berkemann Sabo Terlik farklı renk seçenekleri ve sandalete benzer tasarımı ile ayaklarınızı rahat ettirecektir.

Ayak Tırnak Bakımı
Ayak tırnakları, ayaklarınızın bakteri konusundaki en hassas bölgelerinden bir tanesidir. Bu kısım son derece iyi bir şekilde havalandırılmalıdır. Ayak tırnaklarınızda oluşan bakteriler ısı ve nem ile birleştiklerinde büyük sorunlara yol açabilirler. Bunu önlemek için tırnaklarınızı kesmeyi ihmal etmeyin. Günlük olarak ayaklarınıza masaj yapmak, ayağınızı sıcak tutmaya özen göstermek gibi ipuçlarını da kullanarak ayak bakımı işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir